Blog > Komentarze do wpisu
Przegląd menedżerów Fantasy - wiosna 2015

źródło: fantasyekstraklasa.blog.pl

Piątek, godzina 17:30 - to ten moment, w którym mężowie odganiają żony, synowie matki, a studenci współlokatorów, bo to  ostatni moment, żeby ustawić piłkarzyki! Czasy wypełniania kuponów wyciętych z gazety minęły bezpowrotnie pozostał Internet, moc klikania i bogactwo gier menedżerskich, w których fan polskiej Ekstraklasy może przebierać. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze wiosną 2007 roku, w momencie upadłości starego Wygraj Ligę, nie było na horyzoncie żadnej alternatywy

Już w najbliższy weekend rozpocznie się runda wiosenna 2015 i po raz kolejny przyjdzie nam się mierzyć w niezliczonej liczbie piłkarskich fantasy. Na wstępie tego podsumowania należy odnotować, że pożegnaliśmy się z dwoma tytułami, które jeszcze pół roku temu zapraszały nas do wspólnej rywalizacji. Administracja Menedżera TVP Sport ogłosiła, że w tym półroczu ich zabawa nie wystartuje. Przyczyny nie podano, lecz można z łatwością wywnioskować, że gra nie przyniosła dostatecznego dochodu, by ufundować nagrody na tę rundę. Jesienią do w grze TVP rywalizowały 7562 drużyny, co jest wynikiem... nie ukrywajmy, bardzo słabym. Nawet przy skromnej puli nagród, wydawałoby się, że oficjalna gra TVP Sport, z Iwańskim, Hellerem, Patyrą czy Jasiną w Lidze Ekspertów, z dobrym silnikiem i oprawą graficzną, powinna wzbudzać nieco większe zainteresowanie.

Choć oficjalny komunikat głosi jedynie, że nie będzie wiosennej edycji Menedżera, należy przypuszczać, że to definitywny koniec zabawy. Świadczy o tym fakt, iż fanpage gry na Facebooku został ogołocony, a jego administracja rekomenduje graczom konkursy Ekstraklasa.tv i STS.

Drugim tytułem, który raczej nie zorganizuje ligowej zabawy w tym sezonie, jest Moja11.pl. Serwis boryka się ze zmianami struktur i przejęciem przez nowego właściciela, obecnie zalegając z wypłatami (i tak skromnych) nagród za edycje jesienne. Administracja zapowiedziała równolegle, że na wiosnę ruszy trzecia edycja ich konkursu poświęconego Serie A - od tego czasu minął jednak tydzień, liga włoska wystartowała, a o konkursie nadal nic nie słychać.

To tyle w kwestii pożegnań. A kto żyje i ma się dobrze?

 

źródło: gazeta.pl

Wygraj Ligę (6. "nowa" edycja) - pula nagród: 25 000

WEJDŹ DO GRY

Sport.pl zaskoczyło w tym roku bardzo szybkim startem nowej edycji WL. Gracze mogą zakładać zespoły już od 22 stycznia, a strona facebookowa konkursu bardzo aktywnie promuje składy graczy i ligi prywatne z ciekawymi nagrodami. Z kolei Sport.pl zasypuje czytelników poradami na temat prowadzenia zespołu:

--> Poradnik dla początkujących

--> "Wygraj Ligę. To się może przydać"

--> "Jak budować drużynę" Daniela Markiewicza

--> Skład Michała Zachodnego

--> Legia.sport.pl w Wygraj Ligę

--> Gdzie szukać podpowiedzi?

Wygraj Ligę jak zwykle oferuje mnóstwo klasyfikacji, co przekłada się niestety na wysokość nagrody głównej - zwycięzca edycji zgarnie 1200 złotych. Z drugiej strony im większa liczba graczy ma szansę na wyróżnienia, tym więcej "prezesów" zakończy edycję w dobrych nastrojach. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają: klasyfikacja lig prywatnych (pierwsze pięć lig zgarnie po pół tysiąca, drugie pięć po 300 zł), Puchar WL (nagrody pieniężne już od ćwierćfinału), Liga Sport.pl czy Klasyfikacja Bez Sponsorów (pieniądze dla TOP 10). Pełna lista nagród tutaj.

Standardowy deadline w grze to piątek, 18:00.

Na plus:

- dużo nagradzanych klasyfikacji i pucharów,

- dobra reklama i sensowni ludzie, z którymi można pograć,

- Klasyfikacja Bez Sponsorów,

- opcja Pucharu Ligi Prywatnej,

- ligi specjalne, uruchamiane w trakcie rundy.

Na minus:

- możliwość gry dwójką obrońców,

- przy miejscach ex aequo od razu decyduje Reguła Pierwszeństwa,

- trochę drętwy interfejs,

- niska nagroda główna jak na taką pulę.

 

źródło: WP.PL

Fantasy Liga (9. edycja) - pula nagród: 5 000

WEJDŹ DO GRY

Konkurs WP.PL jak zwykle bawi się skromnie, ale z klasą. Fantasy Liga przyciąga prostotą zasad oraz przejrzystym i funkcjonalnym interfejsem. Gra jest nadal taką, jaką zastali ją użytkownicy, gdy Wirtualna Polska wyciągała rękę do graczy opuszczonych przez redakcję starego Wygraj Ligę.

--> Wszystko, co musisz wiedzieć o Fantasy Lidze

--> SUPERLIGA w Fantasy Lidze

Tysiąc dla najlepszego prezesa nie powala, ale to de facto tylko 200 złotych mniej niż w WL. Jeśli ktoś czuje się mocny w długoterminowej rywalizacji, na grze w Fantasy Ligę na pewno nie straci. Wszystkie nagrody tutaj.

Standardowy deadline w grze to piątek, 18:00.

Na plus:

- prosty i szybki interfejs,

- jeden e-mail na osobę - brak "hurtowników",

- jedyna w swoim rodzaju SUPERLIGA.

Na minus:

- najniższa pula nagród,

- trochę zahamowany rozwój.

 

źródło: ustawlige.com

Ustaw Ligę (3. edycja) - pula nagród: 20 000

WEJDŹ DO GRY

Weszło! wystartowało z Ustaw Ligę 28 stycznia, w swoim stylu reklamując grę jako najlepszą z dostępnych. Póki co nie mają ani najwięcej graczy, ani najwyższych nagród, ani nawet najwięcej lajków na fejsie, ale... trzeba mierzyć wysoko. Choć nie pomógł w tym raczej fakt, że pula nagród, w porównaniu z zeszłą edycją, zmalała o dziesięć tysięcy (wszystkie nagrody tutaj).

--> Potrafisz ustawić ligę, czy kiepski z ciebie fryzjer?

--> Szukamy transferowych okazji w Ustaw Ligę

--> Na których piłkarzy trzeba uważać w Ustaw Ligę?

--> Jak rozegrać zimowe okienko w Ustaw Ligę

--> 15 uznanych ligowców, których omijamy na starcie rundy

Z Ustaw Ligę co roku jest tak samo - teoretycznie gra się człowiekowi dobrze, na ładnym silniku i sensownych zasadach... aż do momentu, w którym redakcja dofasoli naszemu kapitanowi -4 punkty i mamy ochotę wyskoczyć przez okno. Innymi słowy, Fantasy od Weszło! jest dla tych, którym nie przeszkadzają minus dziesięcio- i plus pięćdziesięciopunktowe zdobycze. Miałkiej papki tu nie ma, jak na ten portal przystało.

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:45.

Na plus:

- chyba najbardziej rzetelne ceny zawodników i zmiany cen,

- ligi prywatne head-to-head,

- punkty za podania kluczowe,

- klasyfikacje sponsorów,

- piłkarze T-ME grający i zakładający ligi z nagrodami,

- teksty i podsumowania na weszlo.com.

Na minus:

- deadline kwadrans przed startem kolejki - czasem właśnie tyle człowiekowi brakuje,

- dodatnie i ujemne punkty za oceny Weszło! - nigdy nie będą w 100% obiektywne,

- dodatnie punkty dla plusów meczu i kolejki - niepotrzebne dublowanie bonusów.

 

źródło: fantasyekstraklasa.blog.pl

Fantasy Ekstraklasa (1. edycja [wiosna]) - pula nagród: 25 000

WEJDŹ DO GRY

Dziwna sprawa z tą Fantasy Ekstraklasą. Ktokolwiek wpadł na pomysł, by konkurs trwał cały sezon 14/15... nie miał pojęcia o tego typu grach menedżerskich. Bo skoro to w sumie ciąg dalszy pierwszej edycji, de facto nie ma o czym pisać. Nagrody nadal te same, zasady też, zmieniły się tylko ceny i można wymienić cały skład. Ale jeśli jesteś tu nowy - nie masz czego szukać. 

--> Rusza kolejna runda Fantasy T-Mobile Ekstraklasy

--> Sponsoring w Fantasy T-Mobile Ekstraklasie

--> Jak dołączyć do Pucharu Ekstraklasy?

Oczywiście są Klasyfikacja Wiosny i Puchar Fantasy. Problem w tym, że nadal nie wiadomo, jakie nagrody przypadną za nie graczom, tymczasem do startu ligi pozostało już tylko kilka dni. To raczej słaba zachęta dla nowicjuszy, więc Ekstraklasa.tv będzie w tej rundzie jechać na zaangażowaniu jesiennej czołówki. 

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:55.

Na plus:

- 3 000 złotych dla laureata, czyli sporo,

- uruchomiono Puchar Fantasy,

- klasyfikacja Wiosny.

Na minus:

- trwa cały sezon, czyli trochę bez sensu,

- nowi gracze są na straconej pozycji w walce o najwyższe nagrody,

- brak informacji o wysokości nagród w kl. wiosny i pucharze,

- deadline pięć minut przed kolejką - w sam raz, żeby o tym kiedyś zapomnieć.

 

źródło: sts.pl

STS Ekstraklasa (1. edycja) - pula nagród: 50 000

WEJDŹ DO GRY

Chyba nikt nie spodziewał się, że luka pozostawiona po Menedżerze TVP zostanie wypełniona tak szybko. Ale jest bukmacher, są pieniądze. Star-Typ Sport, sponsor reprezentacji Polski i Lecha Poznań, postanowił zrobić sobie własne fantasy - wybrał w tym celu najlepszą metodę, czyli wykupił sprawdzony silnik, ubrał go w swoje barwy i voila! Kolejny konkurs gotowy, na sprawdzonych zasadach, do tego z największą na polskim rynku pulą nagród. Same pozytywy!

Pod kątem technicznym STS Ekstraklasa przypomina inne znane menedżery, więc gracze będą czuli się jak w domu. Najważniejsza zmiana polega na sposobie rejestracji drużyny. Istnieją tu dwie metody: przez konto w STS oraz przez adres e-mail.

Obie mają po jednej wadzie. Pierwsza - jeśli nie masz konta w STS... musisz je założyć. Druga - jeśli grasz przez zwykły e-mail, walczysz jedynie o nagrody w klasyfikacji generalnej. Pieniądze za klasyfikacje kolejek, miesięcy, lig prywatnych oraz rundy finałowej wypłacane są bowiem w formie voucherów, których wartość przelewana jest na nasze konto u bukmachera.

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:55.

Na plus:

- 5 tys. dla zwycięzcy, 2 tys. dla drugiego miejsca, 1 tys. dla trzeciego - nieźle!

- sprawdzony silnik, bez żadnego wydziwiania.

Na minus:

- jeśli nie grasz za pomocą konta w STS, walczysz tylko o nagrody w w kl. generalnej,

- wszystkie pozostałe nagrody są w postaci voucherów dla kont w STS...

- ...więc jeśli nie grasz u buka, to te nagrody stają się mniej atrakcyjne,

- brakujące 5 minut, które może nam zepsuć kolejkę.

 

Jeśli nie macie czasu na wszystkie gry, a chcecie powalczyć o nagrody... na koniec mam dla Was małe podsumowanie (stan na 10.02.15):

Wygraj Ligę                    pula 25 000       13 tysięcy drużyn

Fantasy Liga                   pula 5 000         21 tysięcy drużyn

Ustaw Ligę                     pula 20 000        20 tysięcy drużyn

Fantasy Ekstraklasa     pula 25 000       18 tysięcy drużyn

STS Ekstraklasa             pula 50 000        3 tysiące drużyn

...wnioski wyciągnijcie sami!

 

Jeśli w jakiś sposób pomogłem Ci tym artykułem, możesz odwdzięczyć się, dołączając do mojej ligi Piłkarzyki 07. Kody dostępu do każdej z gier znajdziesz na naszym forum. Z góry dzięki!

wtorek, 10 lutego 2015, karol.clapa

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: