Blog > Komentarze do wpisu
Przegląd menedżerów Fantasy - jesień 2016

Przegląd managerów Fantasy - Jesień 2016

Niektórzy jeszcze nie zdążyli otrząsnąć się po Euro 2016, a zza horyzontu już swoimi polskimi oczkami wygląda Ekstraklasa! Sezon zaczyna się coraz wcześniej, a dodając to do wydłużonych Mistrzostw Europy, efekt mamy taki, że finał największej imprezy na kontynencie już po 7 dniach zostanie zmieciony z powierzchni ziemi przez takie starcie jak Śląsk-Lech. Palce lizać!

Niestety, są też złe wiadomości (o ile ktoś zastąpienie Euro naszą kopaną uważa za dobrą) - rynek managerów Fantasy nam się okroił. W rundzie jesiennej nadchodzącego sezonu nie zagramy w Wygraj Ligę - to druga opuszczona edycja tej gry w jej historii, po wiośnie 2007. Trudno powiedzieć, co skłoniło Agorę i Sport.pl do takiego kroku - WL, choć nie było idealne, cieszyło się wysoką popularnością - natomiast nie wydaje się, by koniec miał być definitywny. Być może organizatorzy chcą co nieco przemyśleć i powrócić z większym impetem. Czas pokaże.

Nie uświadczymy także gry STS Ekstraklasa, a więc bukmacherskiej wersji kilku znanych Fantasy. Szkoda, bo estetycznie był jednym z najlepszych, pulę nagród także miał jedną z najwyższych (choć dużą cześć w formie przelewów na konto STS) i generalnie wydawało się, że z takim zapleczem nic mu nie grozi. Na moje pytanie o powód braku gry na nowy sezon usłyszałem od STS "rozwijamy się, zmieniamy", generalnie brak konkretnych przyczyn - dochodzę więc do wniosku, że STS Ekstraklasa nie przekładała się dostatecznie na przyrost nowych kont w STS i organizator uznał, że gra jest niewarta świeczki. Zabrakło cierpliwości i chyba trochę lepszej promocji.

I wreszcie z Ekstraklasą w tej rundzie nie wystartują Fantasy Piłkarzyki. Twórcy chcą jeszcze doszlifować swoje dzieło i powrócić w niedalekiej przyszłości z jeszcze wyższą jakością rozgrywki. Warto dalej śledzić tę grę.

Co w takim razie zostało na rundę jesienną sezonu 2016/2017? Przyjrzyjmy się!

 

źródło: WP.PL

Fantasy Liga (12. edycja) - pula nagród: 5 000

WEJDŹ DO GRY

Na Wirtualnej Polsce kompletnie bez zmian. Kompletnie. Chciałbym napisać tutaj coś ciekawego, ale naprawdę nie mam żadnego punktu zaczepienia. Jedynie to, co poskreślam od kilku edycji - Fantasy Liga ponownie nie wykazuje żadnej inicjatywy do rozwoju. Sama odnowa szaty graficznej mogła być impulsem na jedną rundę, ale nie w perspektywie kilku lat. To cały czas bardzo solidna gra, ale najlepsze lata chyba ma już za sobą.

Standardowy deadline w grze to piątek, 18:00.

Na plus:

- wymagająca lista transferowa,

- prosty interfejs,

- spora liczba wiernych graczy,

- asysty plus w punktacji.

Na minus:

- sms-y za założenie drużyn 2-5 oraz sponsorów,

- nowy design nie przekłada się na nową jakość,

- gra prowadzona z coraz mniejszym zaangażowaniem.

 

źródło: ustawlige.com

Ustaw Ligę (6. edycja) - pula nagród: 23 000

WEJDŹ DO GRY

Pół roku temu napisałem, że "pula nagród na Weszło! także pomalutku maleje" i nie dajcie się nabrać - choć teoretycznie tym razem wzrosła o 5 tysięcy, nagrody gotówkowe to nadal, nie ukrywajmy, śmieszne 700 złotych. Cała reszta to wirtualna gotówka w BetClick, expekt i ComeOn!, a także 500-złotowe Vouchery do sklepu R-GOL (tutaj ok, zawsze coś). Niestety, ale Ustaw Ligę, jak na grę pod patronatem potentata jakim jest Weszło!, przez nieumiejętne zarządzanie przędzie cienko. Z moich szacunków wynika, że w nadchodzącej edycji liczba założonych w grze drużyn może się zmniejszyć nawet o ponad połowę (mowa tu o kilkunastu tysiącach!). Jak na portal, który ma tak duże możliwości nakręcenia grze hype'u - słabo.

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:45.

Na plus:

- sensowne ceny i budżet,

- punkty za podania kluczowe,

- sporo lig prywatnych z fajnymi nagrodami.

Na minus:

- nagroda główna to nadal ponury żart,

- sms-y za założenie drużyn 2-5 oraz sponsorów,

- deadline kwadrans przed startem kolejki - nigdy nie pojmę tego wynalazku,

- spadek przejrzystości (design zapaćkano BetClickową czerwienią),

- dodatnie i ujemne punkty za oceny Weszło! - nigdy nie będą w 100% obiektywne,

- dodatnie punkty dla plusów meczu i kolejki - niepotrzebne dublowanie bonusów.

 

 źródło: fantasyekstraklasa.blog.pl

Fantasy Ekstraklasa (3. edycja) - pula nagród: ???

WEJDŹ DO GRY

Fantasy Ekstraklasa jest jedyną grą w tym zestawieniu, która serwuje nam coś nowego. Szata graficzna i silnik gry uległy aktualizacji i oparte zostały teraz o wersję znaną nam z Fantasy Euro. Nazwa gry to teraz "Oficjalna Fantasy Ekstraklasa", co sugeruje, że zabawa będzie prowadzona z większą starannością (dotychczas było z tym kiepsko). Z drugiej strony jednak w zakładce z nagrodami widnieje informacja, że te poznamy dopiero do 30 lipca, więc uczestnicy dołączając nie mają zielonego pojęcia, o co walczą. Jeśli okaże się, że nagrody to (na warunki Fantasy) grosze, nie wystawi to pozytywnej laurki "oficjalnemu" managerowi naszej ligi.

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:45.

Na plus:

- nowa, bardzo ładna szata graficzna,

- responsywność i mobilność,

- 5 drużyn za darmo, brak sponsorów,

- w końcu edycja trwa jedną rundę, a nie cały sezon.

Na minus:

- nagrody to kompletna niewiadoma (!),

- niewymagająca i miejscami niestaranna lista transferowa,

- stockowy asystent-podpowiadacz więcej przeszkadza niż pomaga,

- deadline 15 minut przed kolejką - właśnie tyle lubi człowiekowi zabraknąć.

 

Fantasy Gol (2. edycja [jesień]) - pula nagród: ???

WEJDŹ DO GRY

To już druga edycja Fantasy Gol, które nadal pozostaje dla mnie kompletną zagadką. Choć po ewolucji Fantasy Ekstraklasy i rezygnacji STS jest ona już jedyną opartą na tej szacie, to w przeciwieństwie do reszty trudno ją z czymkolwiek zidentyfikować. Ot, kolejne Fantasy jakich kilka, w zasadzie nie wiadomo przez kogo robione i przez kogo wspierane. Co prawda organizator zapowiada "atrakcyjne nagrody", jednak póki co... ukryto zakładkę "Nagrody", a w regulaminie (w którym znaleźć można więcej kwiatków, np. niezaktualizowane daty) fragment je określający został wycięty. W skrócie - niby są dobre chęci, ale staranność przygotowań nie napawa zachęcająco. 

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:55.

Na plus:

- szata graficzna jest ok,

- rzekomo atrakcyjne nagrody (?).

Na minus:

- niepokojąco niezaktualizowany regulamin,

- rywalizacja trwa cały sezon (po co?),

- punktacja pomnożona x4 (po co?!),

- dodatkowe mnożniki dla kapitanów (po co?!!),

- deadline 5 minut przed startem kolejki (po co?!!!).

 

Na koniec standardowe podsumowanie (stan na 15.07.16):

Fantasy Liga                 pula 5 000           19,5 tysiąca drużyn (+1,5)
Ustaw Ligę                    pula 23 000         14,5 tysiąca drużyn (-13,5)
Fantasy Ekstraklasa     pula ? ???           17 tysięcy drużyn (-21)
Fantasy Gol                  pula ? ???           1,3 tysiąca drużyn (-1)

...które w tym sezonie niewiele nam powie. Dwóch pul nagród zupełnie nie znamy (a pula w UL kłamie), więc nie ma czego porównywać. Z kolei liczba drużyn w większości gier znacząco spadła - także w wyniku Euro 2016, przez które ekstraklasowe gry wystartowały bardzo późno. Osobiście polecałbym grę w Fantasy Lidze (z sentymentu, jest solidna) i Fantasy Ekstraklasie (jako jedyna przejawia oznaki rozwoju). W Ustaw Ligę, jeśli nie grasz u buka, nie ma zbytnio o co walczyć, a Fantasy Gol... cóż, póki co nie zachęca w zasadzie niczym.

Jeśli w jakiś sposób pomogłem Ci tym artykułem, możesz odwdzięczyć się, dołączając do lig prywatnych Fantasy Piłkarzyki. Kody dostępu do każdej z gier znajdziesz poniżej, a także na naszym forum. Z góry dzięki!

Fantasy Liga:   232241413   |   Fantasy Ekstraklasa:   3e55b298   |   Ustaw Ligę:   807201798

czwartek, 14 lipca 2016, karol.clapa

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: