Kategorie: Wszystkie | Futbol | Gry | Inne sporty | Książki | Pozostałe
RSS
poniedziałek, 05 marca 2018
Przegląd menedżerów Fantasy - wiosna 2018

Fantasy_Ekstraklasa_2018

Czy ekstraklasowe niedźwiedzie wybudziły się już z zimowego snu? Najwyższa pora, bo ruszyła runda wiosenna 2018, a wraz z nią kolejne emocje związane z konkursami Fantasy.

Standardowo przegląd gier zaczynam od samochwalstwa. Rok temu przewidziałem kres Fantasy Gol, a w lipcu brak Bundesmajstra i Fantasy 1. Ligi (która teraz wraca - i tu ciekawostka - zostając dopiero drugim polskim Fantasy obok Wygraj Ligę, które zdołało się reaktywować po przerwie). O dawna wróżę też komasowanie się rynku Fantasy w Polsce i w tym rozdaniu odpadł nam z rywalizacji kolejny tytuł. Dobra wiadomość jest więc taka, że nie wciskam tu nikomu kitu, a zła – że mamy coraz mniej opcji do grania.

Po 14 edycjach żegnamy Fantasy Ligę. Gra Wirtualnej Polski była pierwszą, która wypełniła lukę po upadku „starego” Wygraj Ligę i przez kilka lat pełniła funkcję lidera rynku Fantasy Football w Polsce. Co w takim razie poszło nie tak? Przyczyn upadku nie trzeba szukać daleko. Nowi „inżynierowie” do końca nie mogli poradzić sobie z problemami technicznymi, z którymi FL borykało się ostatnie dwie edycje. Przeciążenia serwerów w trakcie deadline’ów, błędy w punktacji, uszkodzone podstawowe funkcjonalności – takiego tsunami krytycznych problemów nie przetrwałby żaden konkurs. Do tego zupełna nieznajomość potrzeb graczy (poświęcanie czasu na nowości jak „ligi prywatne z własną punktacją”) – katastrofa wisiała w powietrzu i, cóż, spadła adminom prosto na głowę. Czy poniższy obraz wymaga komentarza?

Trzeba jednak oddać cesarzowi co cesarskie. Do samego końca FL miała najliczniejszą społeczność na Facebooku, która zawsze żywiołowo dopytywała o nowy sezon i komentowała ewentualne wpadki. To była grupa lojalnych graczy, bo mimo stagnacji i coraz większych błędów, liczba drużyn bardzo długo nie spadała, nie przystając wręcz do starzejącego się produktu. Być może grali u WP z przyzwyczajenia, mając stronę zapisaną w ulubionych od 2010 roku i nie poszukując alternatyw? Warto także pamiętać, że FL długo oferowało pule nagród o stałej wysokości, w całości w gotówce, czego współcześnie nie można nazwać normą.

Postarajmy się więc zapamiętać Fantasy Ligę pozytywnie, bo choć ostatnia edycja była nieporozumieniem, to gra na przestrzeni lat dała nam wiele radości. Do zobaczenia w piłkarzykowym edenie!

 

Ekstraklasa_logo

Fantasy Ekstraklasa (6. edycja) - pula nagród: ~3 500 (nagrody rzeczowe)

WEJDŹ DO GRY

Co ja mam z Tobą zrobić, Fantasy Ekstraklaso? Jesteś taka ładna, taka przejrzysta, taka płynna i zadbana… A potem przychodzi poranek, makijaż rozmazany i widać wszystkie niedoskonałości. Konkretnie, jesiennej edycji FE należy wytknąć dwie kwestie.

Pierwsza, to okrojenie w środku edycji wartości Konstantina Vassiljeva – z 2,9 do 2,0 – nie mające żadnego oparcia w dotychczasowej praktyce obniżania cen. Konkursowa forma zawodnika rzeczywiście rozczarowywała (przestrzelił dwa karne), ale wg liczb InStat piłkarz wcale nie należał do najgorszych zawodników Piasta. O ile więc normalna obniżka ceny (o 0,1-0,2) byłaby uzasadniona i wskazana, tak ograbienie graczy z 1/3 wartości zawodnika, w momencie gdy stracili już na samym fakcie posiadania go w składzie, było kapryśne i po prostu krzywdzące. Na pytanie czytelnika, czy istnieje jakiś algorytm zmian cen, redakcja odpowiedziała: „tak, ale dochodzi też czynnik ludzki”. Czyli jak mamy ochotę namieszać, to i tak namieszamy. 

Drugim wątkiem jest podniesienie ceny pakietu Premium. Przed końcem roku organizator kilka razy „straszył” czytelników na Facebooku zapowiadanym wzrostem cen pakietu (z 10 do 30 złotych), sugerując, że to ostatnia szansa, by nabyć pakiet po niższej cenie. Najwyraźniej z tej idei się wycofano, bo w nowej edycji Premium nadal kosztuje 10 zł (co prawda już tylko za pół roku). W teorii nic się nie stało, bo nikt nie jest stratny. Redakcja powie „skoro ktoś kupił, to i tak by kupił”. Oczywiście to bzdura. Ograniczenie dostępności w czasie to forma manipulacji. Wiele osób decyduje się nabyć produkt właśnie ze względu na presję kończącej się oferty. A w tym przypadku klient został wprowadzony w błąd, bo ograniczenie w czasie było fikcją, a produkt wcale nie był tak ekskluzywny, jak sugerowano. To są małe rzeczy, ale od małych rzeczy powinno budować się więź z użytkownikiem, a nie robić go na nich w bambuko.

Można oczywiście twierdzić, że drastyczne zmiany cen bez ostrzeżenia to super pomysł, a ludzie listy piszą i chwalą pakiet Premium, no ale bądźmy poważni. Sama gra jest bardzo dobra i naprawdę nie potrzebuje tych utopijnych narracji.

Z kronikarskiego obowiązku odnotowuję tegoroczne nowości - udostępnianie składu na Facebooka i trzy rankingi TOP10 dla premiumowiczów. Nie dla mnie, ale na plus, że organizatorzy mają nowe pomysły. 

Na plus:
- szata graficzna i silnik,
- responsywność i mobilność,
- potencjalnie duża liczba graczy,
- darmowe 5 drużyn,
- rozwija się.

Na minus:
- dziwne pomysły administracji,
- nachalny, nieatrakcyjny pakiet premium,
- rankingi zapchane pustymi drużynami.

 

Ustaw_Lige_Logo
Ustaw Ligę (9. edycja) - pula nagród: 10 000 (vouchery bukmacherskie)

WEJDŹ DO GRY

Tak naprawdę można tu wkleić zeszłoroczny tekst, bo nic się nie zmieniło. Wróć, było nawet gorzej. Ustaw Ligę całą zeszłą edycję przekonywało, że pulę nagród w konkursie ogłosi "wkrótce". I tak to trwało, lipiec, sierpień, aż do grudnia i - szok i niedowierzanie - żadnych nie ogłosiło. Któż by się spodziewał.

Ostatecznie, zgodnie z moją prognozą, UL (podobnie jak całe Weszło) poszło w mariaż z polskimi bukmacherami. W rezultacie wygrać możemy już wyłącznie wirtualną kasę w Totolotku i LVbet. Brak nawet voucherów do sklepu R-Gol, które dotąd stanowiły wartość dodaną. Innymi słowy, jeśli nie stawiasz o buka, czeka cię hobbygranie. Tak, naprawdę wiem, że nagrody to nie wszystko i takie mamy czasy, ale mogłoby się wydawać, że organizatora tego kalibru stać na nieco więcej.

Reszta uwag się nie zmienia - przestarzały silnik, martwy Facebook, Twitter ignorujący każde trudne pytanie. Podobno w tym roku grą zajmuje się inna osoba, przez chwilę było to widoczne w postaci kilku tekstów na Weszło więcej, ale generalnie nie ma tu żadnej radykalnej poprawy. UL jak było, tak nadal jest traktowane jako piąte koło u wozu. A szkoda.

Na koniec warto odnotować, że z 7532 zgłoszonych do Ustaw Ligę zespołów aż 7455 miało ułożony skład. Z jednej strony to dobrze (jesienią liczba "pustaków" wynosiła prawie 10%), z drugiej pokazuje niestety, że z Weszło pozostali już wyłącznie najlojalniejsi gracze.

Na plus:
- wymagająca lista transferowa,
- punkty za podania kluczowe.

Na minus:
- brak nagród innych niż bukmacherskie,
- archaiczny model sms-owy,
- niegrywalna na urządzeniach mobilnych,
- dodatnie i ujemne punkty za oceny Weszło! - wypaczają konkurs, jak przy Arka-Zagłębie.


Na koniec klasyczna tabelka (stan z 9.02.2018 - startu edycji):

Fantasy Ekstraklasa      pula 3 500               27,5 tysiąca drużyn (-4,5)
Ustaw Ligę                    pula 10 000                7,5 tysiąca drużyn (-2,5)

W momencie, gdy ducha wyzionęła Fantasy Liga z 20-tysięcznym potencjałem, ktoś mógłby pomyśleć, że ekskluzywna część tych graczy rozproszy się po pozostałych konkursach. Jednak moim zdaniem ta migracja miała już miejsce jesienią, gdy FL przeciągała informacje o starcie i zasypywała graczy błędami. Stąd mieliśmy większy niż zwykle przyrost drużyn u konkurencji w trakcie rundy.

Tylko że lojalność takiego gracza jest nieokreślona, a wszystko i tak weryfikuje start kolejnej edycji - dlatego właśnie liczb z końca rundy nigdy nie biorę pod uwagę. Dobitnie pokazał to przykład Fantasy Ekstraklasy, która przez jesień dobiła do 42 tysięcy zgłoszonych składów, a jednak nie przełożyło się to na obecną wiosnę, gdy na samym starcie zameldowało się 14% mniej drużyn niż poprzednio.

Generalnie jest chudo - gry odpływają, gracze odpływają, nagrody odpływają. Oczywiście to nie oznacza, że zmierzamy ku jakiemuś schyłkowi, bo jak pokazuje masywna popularność #FPL w naszym kraju, Fantasy Football cieszy się w Polsce dużą sympatią. Może to poziom piłkarski samej Ekstraklasy? Może to jej słaba dostępność dla telewidza? Może brak "Fantasy bakcyla" wśród ludzi ESA? Na pewno też naszym konkursom brakuje pewnej iskry. Wraca co prawda Fantasy 1. Liga, bliźniaczka Fantasy Ekstraklasy (choć różnice w interfejsie wskazują bardziej na pokrewieństwo z Fantasy Euro U21), ale nie mam w zamiaru porównywać jej liczbowo z FE czy UL, bo to bez sensu - dużo węższa grupa docelowa. Ale F1L także wpisuje się w trend - na starcie liczyła sobie nieco ponad 4 tysięcy drużyn, i to przy dość intensywnych zachętach ze strony Polsat Sportu, z Borkiem i Kołtoniem na czele. Jeśli mnie pamięć nie myli, rok temu ta liczba była ciut wyższa.

Możliwe więc, że po prostu sam polski futbol potrzebuje trochę czasu. Pożyjemy, zobaczymy.

piątek, 08 grudnia 2017
2017 FIFA Club World Cup Fantasy - pora na Klubowe Mistrzostwa Świata!

2017_FIFA_Club_World_Cup_Fantasy

Hello! If you googled this post and you're english-speaking person, quick info for you: 2017 FIFA Club World Cup Fantasy is right here!

---

Jesteście uzależnieni od managerów Fantasy i dopadł Was mały głód? Oto przekąska w sam raz dla Was - jedyne na świecie Fantasy na Klubowe Mistrzostwa Świata 2017! W szranki stają Real Madryt, CF Pachuca, Gremio Porto Alegre, Urawa Red Diamonds, Wydad Athletic Club i Al-Jazira Club - faworyt jest jeden, świeżo upieczony laureat Złotej Piłki, Cristiano Ronaldo, będzie chciał poszerzyć swoją gablotę o kolejne trofeum. Ale wiedza o Królewskich to za mało, by zostać najlepszym menedżerem całego cyklu! Czy jesteście w stanie poprawnie przewidzieć, kto dojdzie do finału, a kto odpadnie w przedbiegach?

KMŚ potrwają od 9 do 16 grudnia. Sprawdźcie swoją wiedzę o najlepszych klubach kontynentów!

-> Fantasy Klubowe Mistrzostwa Świata 2017 na Fantasy Top Football

niedziela, 10 września 2017
Fantasy Liga Mistrzów 17/18? Tak, i nie tylko...

Fantasy_Top_Football

Oficjalne Fantasy UEFA Champions League, w związku ze swoją ograniczoną funkcjonalnością, od kilku edycji wzbudza mieszane uczucia wśród społeczności menedżerów Fantasy. W wyniku tego alternatywy proponują inne podmioty, np. Fantasy Piłkarzyki, które pod szyldem Fantasy Top Football wystartowały właśnie z nowym konkursem. W "FTF" układać będziemy co kolejkę skład z sześciu najciekawszych meczów z czołowych lig kontynentu - wliczając w to europejskie puchary. Warto zaznaczyć, że sama LM posiada też w grze osobny ranking, więc wybierając skład jedynie na kolejki Ligi Mistrzów, także możemy brać udział w rywalizacji.

Start 1. kolejki już w najbliższy wtorek, 12 września 2017.

Fantasy Top Football - Liga Mistrzów i czołowe ligi europejskie w jednym

środa, 12 lipca 2017
Przegląd menedżerów Fantasy - jesień 2017

Fantasy Ekstraklasa 2017/2018

Gdy Michał Kucharczyk zaapelował, że polski ligowiec nie ma wystarczająco dużo czasu na odpoczynek, mogliśmy się z nim niejako utożsamić. Bo miłośnicy gier Fantasy mają obecnie to samo – wczesny start rozgrywek ligowych sprawia, że nie zdążymy nawet ochłonąć po finiszu zeszłego sezonu, a już trzeba zacząć układać składy na kolejny. Wakacje? Raz Euro 2016, raz Euro U21 2017, i już po wakacjach. A fakt, że Ekstraklasa zachowała format ESA37, sprawia iż zima pozostanie naszym jednym momentem wytchnienia jeszcze przez jakiś czas.

Nie będzie jednak tak intensywnie jak przed rokiem. Zgodnie z moimi przewidywaniami, rynek menedżerów Fantasy kurczy się. Braku startu Fantasy Gol dało się spodziewać – gra była przekombinowana i nie przyciągała uwagi graczy, a administracja już i tak ma ból głowy z pozostałymi tytułami.

Zapewne nie wystartuje również Bundesmajster z racji utraty praw telewizyjnych przez Eurosport. Z kolei Fantasy 1. Liga chyba straciła wsparcie Futbolfejs, ale tu jeszcze nic nie przesądzam. Zwykła obserwacja.

Mamy więc trzy gry do omówienia. Kto czyta, ten wie, że moje przeglądy od zawsze są surowe, ale dziś mamy naprawdę mało pozytywnych zmian, więc przygotujcie się – będzie dużo narzekania.

 

Ekstraklasa_logo

Fantasy Ekstraklasa (5. edycja) - pula nagród: 4 350 (nagrody rzeczowe)

WEJDŹ DO GRY

W zeszłym roku Fantasy Ekstraklasa przeszła pozytywną metamorfozę, która pozwoliła jej wysunąć się na czoło polskiego Fantasy Football. Gra jest estetyczna, całkiem mobilna i zadbana. Te zalety cały czas nam towarzyszą. Pula nagród także jest zbliżona do tych z sezonu 16/17. To godna uwagi stabilizacja, choć brak jakichkolwiek upominków ze strony samej ESA nadal martwi.

Niestety, tym razem doświadczyliśmy zmiany wyłącznie na minus (chyba że kogoś wzruszają realistyczne koszulki). Do tej pory atut FE stanowiła całkowicie darmowa rozgrywka, co nie raz było zresztą podkreślane przez samych organizatorów. Teraz jednak zaimplementowano do gry pakiet premium, który w większej części… odblokowuje opcje dotąd dostępne w grze za darmo. Z pewnością bolesne będzie dla graczy ograniczenie do uczestnictwa w jednej lidze prywatnej oprócz własnej. 7 zł to nie majątek, jednak nawet za tę kwotę wypadałoby dawać naprawdę coś „ekstra”. Takie obietnice padają z ust twórców w kontekście kolejnej edycji – ale nie raz przekonaliśmy się już, że ich postrzeganie atrakcyjności nowych rozwiązań niekoniecznie pokrywa się z naszym.

Drugą szpilką, którą muszę wbić, jest sztuczne pompowanie liczb – wszystkie zespoły z poprzedniej edycji zostały zachowane w klasyfikacjach. Może i 50 tysięcy drużyn dobrze wygląda na papierze, ale to tylko pozory – już w zeszłej rundzie około połowa widocznych ekip (18 na 37 tys.) nie miała w ogóle wybranego składu. Dotąd ignorowałem ten fakt w swoich podsumowaniach, ale tegoroczny zabieg to już trochę przesada.

Reasumując, Fantasy Ekstraklasa to bardzo dobra gra, ale zaczęła wpadać na złe pomysły. Oby tylko chwilowo.

Na plus:
- szata graficzna i silnik,
- responsywność i mobilność,
- potencjalnie duża liczba graczy,
- z potencjałem do dalszego rozwoju.

Na minus:
- przy takiej marce nagrody nie rzucają na kolana,
- pakiety premium, które nie są zbyt premium,
- miejscami interfejs nie jest tak funkcjonalny na jaki wygląda,
- deadline 15 minut przed kolejką.

 

źródło: WP.PL
Fantasy Liga (14. edycja) - pula nagród: 10 000 (gotówka/vouchery/nagrody rzeczowe)

WEJDŹ DO GRY

FL próbuje nawiązać walkę z oficjalnym fantasy, lecz oferowane zmiany mogą być zbyt małe, by zatrzymać wahających się graczy. Do gry dodano klasyfikację managerów (suma punktów wszystkich zespołów na koncie), dodatkowy ranking zaczerpnięty z Fantasy Piłkarzyków. Co więcej, to właśnie w nim do wygrania jest główna nagroda – PlayStation 4. Zabieg ten ma z pewnością na celu namówienie ludzi do gry pięcioma drużynami (co wiąże się z zarobkiem na wysłanych sms-ach), ale trudno mi uwierzyć, by był to manewr skuteczny. Na inwestycję zdecyduje się jedynie grupa najbardziej zagorzałych graczy, ale w żaden sposób nie przełoży się to na wzrost popularności. Czyli nie dość, że skopiowano czyjś pomysł, to jeszcze wypaczono jego sens. Dwója.

Pozytywem jest za to ogólny wzrost puli nagród po latach stagnacji. Do czystej gotówki doszło wspomniane PS4 i dość wysokie vouchery bukmachera Totolotek. Nie jestem fanem wirtualnej kasy (to abstrakcyjna nagroda, w 90% wraca do sponsora), ale stanowi jakiś impuls, więc tym razem nie będę narzekał. Faktycznym minusem jest obniżenie nagrody dla najlepszej drużyny (z 1000 do 500 zł). Ten tytuł powinien być zawsze najhojniej obdarowany.

Ciekawostkę stanowi druga nowość – tzw. „Nowe ligi prywatne”. O co chodzi? W dużym skrócie, możemy założyć ligę prywatną, w której panuje inna punktacja niż w konkursie – i tę punktację ustawiamy sobie sami (np. 10 punktów za gola, -10 za samobója). Takie twory oczywiście nie rywalizują w rankingu klasycznych lig, są jedynie zabawą. Moja opinia? Nieistotna innowacja, a gra ma zdecydowanie pilniejsze potrzeby. Ale zawsze lepiej coś mieć niż nie mieć…

Wadą gry wciąż pozostaje przestarzały silnik i fatalna funkcjonalność na urządzeniach mobilnych. W dodatku zeszła edycja nie ustrzegła się błędów w przeliczaniu punktów, a serwery zawiodły tuż przed startem ostatniej kolejki. Nie zanosi się jednak na to, by organizator zmierzał w kierunku jakiejkolwiek rewolucji. Przewiduję, że efekt tego trendu będzie widoczny w liczbie rywalizujących drużyn.

Na plus:
- wymagająca lista transferowa,
- asysty plus w punktacji,
- wzrosła pula nagród.

Na minus:
- sms-y za założenie drużyn 2-5 oraz sponsorów,
- brak wersji mobilnej,
- brak elastycznych zmian rezerwowych (tylko obrońca za obrońcę itd.)
- kiepskie pomysły na ratowanie gry.

 

Ustaw_Lige_Logo
Ustaw Ligę (8. edycja) - pula nagród: ? ???

WEJDŹ DO GRY

Ustaw Ligę jest w rozsypce – social media gry są martwe, nikt nie odpowiada na pytania graczy, promocja konkursu przez samo Weszło wygląda incydentalnie. Wycofanie się z Polski sponsorujących konkurs bukmacherów też na pewno nie pomogło. Laureaci długi czas dopominali się o zaległe nagrody, na co uwagę zwrócił nawet… Adrian Mierzejewski – ostatecznie Weszło obiecało, że wszystko zostanie wypłacone, ale nie jestem pewien, czy w przypadku voucherów bukmacherskich pójdzie tak gładko. W każdym razie pozostał niesmak, a powracających uczestników gra zawdzięcza wyłącznie wierności czytelników portalu.

Nowości brak, w dodatku są niedociągnięcia (problemy z rejestracją, brak beniaminków 1. ligi do wyboru w ulubionych klubach). Nagrody to zagadka, na razie wygrać można parę stówek i vouchery sklepu R-GOL. Reszta ma zostać ogłoszona później – przeczuwam, że gra zbrata się z jednym z polskich bukmacherów, podobnie jak zrobiła to Fantasy Liga.

Kiepskie wrażenie pozostawiła ostatnia kolejka zeszłej edycji, gdy Weszło oceniło wszystkich uczestników meczu Arka-Zagłębie na „1” (-4 punkty). Choć akceptuję przesłanie, jakie płynęło z tego przekazu, odejmowanie punktów w grze było błędem – ukarano w ten sposób graczy, którzy potrafili przewidzieć nadchodzące rozstrzygnięcie i de facto… wykazali się największą znajomością piłki. Sympatii na pewno tą decyzją nie zyskano.

Moja diagnoza: Ustaw Ligę potrzebuje nowego impulsu. Obecna formuła jest na wyczerpaniu.

Na plus:
- dopracowana lista transferowa,
- punkty za podania kluczowe.

Na minus:
- niskie nagrody,
- sms-y za założenie drużyn 2-5 oraz sponsorów,
- brak wersji mobilnej,
- deadline kwadrans przed startem kolejki,
- dodatnie i ujemne punkty za oceny Weszło! - nigdy nie będą w 100% obiektywne,
- dodatnie punkty dla plusów meczu i kolejki - niepotrzebne dublowanie bonusów.


Na koniec klasyczna tabelka (stan na 14.07.2017):

Fantasy Ekstraklasa     pula 4 350               32 tysiące drużyn (+12)*
Fantasy Liga                 pula 10 000              14,5 tysiąca drużyn (-1,5)
Ustaw Ligę                    pula ? ???                10 tysięcy drużyn (~0)

*liczba rzeczywiście zgłoszonych drużyn.

[Aktualizacja] Administracja Fantasy Ekstraklasy poinformowała, że tegoroczna edycja zebrała 32k zgłoszonych składów. Warto natomiast mieć na uwadze, że tylko FE posiada (bardzo dobre) opcje 5 darmowych drużyn, odnawiania klubów oraz autouzupełniania składu. Dzięki nim zakładanie drużyn przychodzi lżejszą ręką - a to utrudnia oszacowanie realnego zaangażowania w start i obiektywnie porównanie liczb FE z pozostałymi.

Podsumowanie w tym półroczu będzie krótkie, bo nie dzieje się nic, czego bym się nie spodziewał. Fantasy Ekstraklasa to zadbana gra, która ma sporo fajerwerków graficznych, ale nadal za mało funkcjonalnych. Przy wyraźnej oficjalności, jej liczba zgłaszanych drużyn regularnie oscyluje wokół 20 tysięcy (w tym roku z plusem). Czy to dużo? Wygraj Ligę (1 drużyna na osobę) potrafiło przyciągnąć 34k, a Ustaw Ligę (płatne drużyny 2-5) 28k. To było w lutym 2016 - półtora roku temu.

Czego więc brakuje obecnie polskiemu rynkowi Fantasy Football? Pomysłowości, wysokich nagród oraz… duszy starych, dobrych Piłkarzyków.

poniedziałek, 05 czerwca 2017
Fantasy Euro U21! Na młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Polsce zapraszają Fantasy Piłkarzyki

Fantasy_Euro_U21

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21 w Polsce na pewno stanowią niszowy turniej pod kątem menedżera Fantasy. Tylko 12 reprezentacji i ich 21 spotkań oznacza, że konkurs potrwałby krótkie pięć kolejek. Z drugiej strony, po emocjonujących Euro 2016, Lidze Mistrzów oraz wyczerpującym sezonie ligowym, taka mała rywalizacja to dobra rozgrzewka przed nowym sezonem.

Właśnie z tą propozycją wychodzą Fantasy Piłkarzyki - www.fantasypilkarzyki.pl - jako pierwsze w Polsce oferując nam czerwcową zabawę. Wszystko odbywa się na klasycznych zasadach, a na przemyślenie drużyn mamy aż dwa tygodnie (mecz otwarcia 16 czerwca o 18:00). Kto z Was zna się najbardziej na przyszłych gwiazdach futbolu? Oto najlepszy sposób, by się przekonać!

Fantasy Euro U21 - wejdź do gry!

Fantasy Piłkarzyki na Facebooku i Twitterze

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 38
| < Styczeń 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31