Kategorie: Wszystkie | Futbol | Gry | Inne sporty | Książki | Pozostałe
RSS
niedziela, 11 września 2016
Fantasy Liga Mistrzów? W Fantasy Piłkarzykach... i nie tylko!

Fantasy Liga Mistrzów

Champions League zawitało nie tylko do Fantasy Piłkarzyków! Po wielu latach nieobecności, na polską scenę managerów Fantasy powraca także Fantasy Liga Mistrzów, co oznacza kilka dodatkowych wtorków i śród z emocjami. Warto przypomnieć, że ostatnia edycja FLM miała miejsce jeszcze w 2012 roku, dlatego powrót tej formuły po czterech latach jest miłą niespodzianką. Miejmy nadzieję, że tym razem zabawa odbędzie się bezproblemowo.

Przypominam, że składy na spotkania Ligi Mistrzów możecie ustawiać także we wspomnianych już Fantasy Piłkarzykach. Start zabawy wraz z 1. kolejką CL, 13 września.

13:57, karol.clapa , Gry
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 sierpnia 2016
Fantasy Piłkarzyki, czyli Ekstraklasa, Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1 i Champions League w jednym!

w_tle2

Jeśli zabłądziliście w Internecie i trafiliście tutaj, to pewnie tematyka managerów Fantasy nie jest Wam obca. I bardzo dobrze, bo właśnie o jednym z nich jest ten krótki wpis. Fantasy Piłkarzyki wracają - po intensywnym Euro 2016, teraz proponują nam coś zupełnie nowego w swojej kategorii - rywalizację wśród wszystkich najważniejszych rozgrywek w Europie.

Po co ograniczać się do jednej ligi, skoro można wybierać piłkarzy pomiędzy wieloma? Zazwyczaj wybieramy do oglądania najciekawsze spotkania - mecze dużych klubów, szlagiery, derby, drużyny polskich piłkarzy. Skoro więc i tak to je w głównej mierze oglądamy, dlaczego dodatkowo nie ekscytować się przy nich zdobywanymi w Fantasy punktami? Wierzę, że podzielacie mój tok myślenia!

Serdecznie zapraszam do gry na www.fantasypilkarzyki.pl i śledzenia zabawy na Facebooku i Twitterze. Pierwsza kolejka rusza 13 września!

czwartek, 14 lipca 2016
Przegląd menedżerów Fantasy - jesień 2016

Przegląd managerów Fantasy - Jesień 2016

Niektórzy jeszcze nie zdążyli otrząsnąć się po Euro 2016, a zza horyzontu już swoimi polskimi oczkami wygląda Ekstraklasa! Sezon zaczyna się coraz wcześniej, a dodając to do wydłużonych Mistrzostw Europy, efekt mamy taki, że finał największej imprezy na kontynencie już po 7 dniach zostanie zmieciony z powierzchni ziemi przez takie starcie jak Śląsk-Lech. Palce lizać!

Niestety, są też złe wiadomości (o ile ktoś zastąpienie Euro naszą kopaną uważa za dobrą) - rynek managerów Fantasy nam się okroił. W rundzie jesiennej nadchodzącego sezonu nie zagramy w Wygraj Ligę - to druga opuszczona edycja tej gry w jej historii, po wiośnie 2007. Trudno powiedzieć, co skłoniło Agorę i Sport.pl do takiego kroku - WL, choć nie było idealne, cieszyło się wysoką popularnością - natomiast nie wydaje się, by koniec miał być definitywny. Być może organizatorzy chcą co nieco przemyśleć i powrócić z większym impetem. Czas pokaże.

Nie uświadczymy także gry STS Ekstraklasa, a więc bukmacherskiej wersji kilku znanych Fantasy. Szkoda, bo estetycznie był jednym z najlepszych, pulę nagród także miał jedną z najwyższych (choć dużą cześć w formie przelewów na konto STS) i generalnie wydawało się, że z takim zapleczem nic mu nie grozi. Na moje pytanie o powód braku gry na nowy sezon usłyszałem od STS "rozwijamy się, zmieniamy", generalnie brak konkretnych przyczyn - dochodzę więc do wniosku, że STS Ekstraklasa nie przekładała się dostatecznie na przyrost nowych kont w STS i organizator uznał, że gra jest niewarta świeczki. Zabrakło cierpliwości i chyba trochę lepszej promocji.

I wreszcie z Ekstraklasą w tej rundzie nie wystartują Fantasy Piłkarzyki. Twórcy chcą jeszcze doszlifować swoje dzieło i powrócić w niedalekiej przyszłości z jeszcze wyższą jakością rozgrywki. Warto dalej śledzić tę grę.

Co w takim razie zostało na rundę jesienną sezonu 2016/2017? Przyjrzyjmy się!

 

źródło: WP.PL

Fantasy Liga (12. edycja) - pula nagród: 5 000

WEJDŹ DO GRY

Na Wirtualnej Polsce kompletnie bez zmian. Kompletnie. Chciałbym napisać tutaj coś ciekawego, ale naprawdę nie mam żadnego punktu zaczepienia. Jedynie to, co poskreślam od kilku edycji - Fantasy Liga ponownie nie wykazuje żadnej inicjatywy do rozwoju. Sama odnowa szaty graficznej mogła być impulsem na jedną rundę, ale nie w perspektywie kilku lat. To cały czas bardzo solidna gra, ale najlepsze lata chyba ma już za sobą.

Standardowy deadline w grze to piątek, 18:00.

Na plus:

- wymagająca lista transferowa,

- prosty interfejs,

- spora liczba wiernych graczy,

- asysty plus w punktacji.

Na minus:

- sms-y za założenie drużyn 2-5 oraz sponsorów,

- nowy design nie przekłada się na nową jakość,

- gra prowadzona z coraz mniejszym zaangażowaniem.

 

źródło: ustawlige.com

Ustaw Ligę (6. edycja) - pula nagród: 23 000

WEJDŹ DO GRY

Pół roku temu napisałem, że "pula nagród na Weszło! także pomalutku maleje" i nie dajcie się nabrać - choć teoretycznie tym razem wzrosła o 5 tysięcy, nagrody gotówkowe to nadal, nie ukrywajmy, śmieszne 700 złotych. Cała reszta to wirtualna gotówka w BetClick, expekt i ComeOn!, a także 500-złotowe Vouchery do sklepu R-GOL (tutaj ok, zawsze coś). Niestety, ale Ustaw Ligę, jak na grę pod patronatem potentata jakim jest Weszło!, przez nieumiejętne zarządzanie przędzie cienko. Z moich szacunków wynika, że w nadchodzącej edycji liczba założonych w grze drużyn może się zmniejszyć nawet o ponad połowę (mowa tu o kilkunastu tysiącach!). Jak na portal, który ma tak duże możliwości nakręcenia grze hype'u - słabo.

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:45.

Na plus:

- sensowne ceny i budżet,

- punkty za podania kluczowe,

- sporo lig prywatnych z fajnymi nagrodami.

Na minus:

- nagroda główna to nadal ponury żart,

- sms-y za założenie drużyn 2-5 oraz sponsorów,

- deadline kwadrans przed startem kolejki - nigdy nie pojmę tego wynalazku,

- spadek przejrzystości (design zapaćkano BetClickową czerwienią),

- dodatnie i ujemne punkty za oceny Weszło! - nigdy nie będą w 100% obiektywne,

- dodatnie punkty dla plusów meczu i kolejki - niepotrzebne dublowanie bonusów.

 

 źródło: fantasyekstraklasa.blog.pl

Fantasy Ekstraklasa (3. edycja) - pula nagród: ???

WEJDŹ DO GRY

Fantasy Ekstraklasa jest jedyną grą w tym zestawieniu, która serwuje nam coś nowego. Szata graficzna i silnik gry uległy aktualizacji i oparte zostały teraz o wersję znaną nam z Fantasy Euro. Nazwa gry to teraz "Oficjalna Fantasy Ekstraklasa", co sugeruje, że zabawa będzie prowadzona z większą starannością (dotychczas było z tym kiepsko). Z drugiej strony jednak w zakładce z nagrodami widnieje informacja, że te poznamy dopiero do 30 lipca, więc uczestnicy dołączając nie mają zielonego pojęcia, o co walczą. Jeśli okaże się, że nagrody to (na warunki Fantasy) grosze, nie wystawi to pozytywnej laurki "oficjalnemu" managerowi naszej ligi.

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:45.

Na plus:

- nowa, bardzo ładna szata graficzna,

- responsywność i mobilność,

- 5 drużyn za darmo, brak sponsorów,

- w końcu edycja trwa jedną rundę, a nie cały sezon.

Na minus:

- nagrody to kompletna niewiadoma (!),

- niewymagająca i miejscami niestaranna lista transferowa,

- stockowy asystent-podpowiadacz więcej przeszkadza niż pomaga,

- deadline 15 minut przed kolejką - właśnie tyle lubi człowiekowi zabraknąć.

 

Fantasy Gol (2. edycja [jesień]) - pula nagród: ???

WEJDŹ DO GRY

To już druga edycja Fantasy Gol, które nadal pozostaje dla mnie kompletną zagadką. Choć po ewolucji Fantasy Ekstraklasy i rezygnacji STS jest ona już jedyną opartą na tej szacie, to w przeciwieństwie do reszty trudno ją z czymkolwiek zidentyfikować. Ot, kolejne Fantasy jakich kilka, w zasadzie nie wiadomo przez kogo robione i przez kogo wspierane. Co prawda organizator zapowiada "atrakcyjne nagrody", jednak póki co... ukryto zakładkę "Nagrody", a w regulaminie (w którym znaleźć można więcej kwiatków, np. niezaktualizowane daty) fragment je określający został wycięty. W skrócie - niby są dobre chęci, ale staranność przygotowań nie napawa zachęcająco. 

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:55.

Na plus:

- szata graficzna jest ok,

- rzekomo atrakcyjne nagrody (?).

Na minus:

- niepokojąco niezaktualizowany regulamin,

- rywalizacja trwa cały sezon (po co?),

- punktacja pomnożona x4 (po co?!),

- dodatkowe mnożniki dla kapitanów (po co?!!),

- deadline 5 minut przed startem kolejki (po co?!!!).

 

Na koniec standardowe podsumowanie (stan na 15.07.16):

Fantasy Liga                 pula 5 000           19,5 tysiąca drużyn (+1,5)
Ustaw Ligę                    pula 23 000         14,5 tysiąca drużyn (-13,5)
Fantasy Ekstraklasa     pula ? ???           17 tysięcy drużyn (-21)
Fantasy Gol                  pula ? ???           1,3 tysiąca drużyn (-1)

...które w tym sezonie niewiele nam powie. Dwóch pul nagród zupełnie nie znamy (a pula w UL kłamie), więc nie ma czego porównywać. Z kolei liczba drużyn w większości gier znacząco spadła - także w wyniku Euro 2016, przez które ekstraklasowe gry wystartowały bardzo późno. Osobiście polecałbym grę w Fantasy Lidze (z sentymentu, jest solidna) i Fantasy Ekstraklasie (jako jedyna przejawia oznaki rozwoju). W Ustaw Ligę, jeśli nie grasz u buka, nie ma zbytnio o co walczyć, a Fantasy Gol... cóż, póki co nie zachęca w zasadzie niczym.

Jeśli w jakiś sposób pomogłem Ci tym artykułem, możesz odwdzięczyć się, dołączając do lig prywatnych Fantasy Piłkarzyki. Kody dostępu do każdej z gier znajdziesz poniżej, a także na naszym forum. Z góry dzięki!

Fantasy Liga:   232241413   |   Fantasy Ekstraklasa:   3e55b298   |   Ustaw Ligę:   807201798

sobota, 04 czerwca 2016
Fantasy Euro 2016 - Fantasy Piłkarzyki

Jeśli trafiliście na ten blog, to znaczy, że wirtualna menedżerka jest Wam bardzo bliska. Zapewne poszukujecie managera Fantasy na zbliżające się Euro 2016 - dlatego polecam Wam nową grę: Fantasy Piłkarzyki EURO.

Co wyróżnia ją spośród innych gier tego typu? Między innymi:

- nowa kolejka każdego dnia meczowego (a co za tym idzie – codziennie nagrody do wygrania),

- dynamiczne aktualizacje punktacji (przeliczone klasyfikacje nawet chwilę po żółtej kartce),

- klasyfikacja managerów (oprócz rywalizacji samych drużyn, rywalizują też gracze na sumę punktów wszystkich swoich drużyn),

- pełna responsywność (gra jest szybka, przejrzysta i pozbawiona elementów, które mogłoby zakłócić jej wyświetlanie w telefonie lub na tablecie)

- oraz fakt, iż mogłem skromnie pomóc przy jej tworzeniu.

Serdecznie zapraszam do gry na www.fantasypilkarzyki.pl i śledzenia zabawy na Facebooku i Twitterze.

piątek, 12 lutego 2016
Przegląd menedżerów Fantasy - wiosna 2016

Już tuż, tuż, już za chwilę, wystartuje runda wiosenna Ekstraklasy. Spędzone godziny przed telewizorem, stracone na oglądanie kopiących się po czołach polskich ligowców, możemy jednak sobie tradycyjnie umilić emocjami, jakie niesie ze sobą rywalizacja w menedżerach Fantasy. Zerkanie na asysty, liczenie punktów, sporne sytuacje, radość z gola kapitana i załamka po straconych golach naszej obrony - to wszystko sprawia, że śledzenie krajowego podwórka staje się dużo bardziej ekscytujące. Do tego gier Fantasy po raz kolejny mamy na krajowym rynku co nie miara. W porównaniu z rokiem 2007, gdy nikt po upadku Piłkarzyków Agory nie był zainteresowany organizacją takiej gry, nastały naprawdę piękne czasy. Jeszcze piękniejsze byłyby, gdyby znalazło się tyle samo sponsorów gotowych fundować nagrody, ale o tym za chwilę.

 

źródło: gazeta.pl

Wygraj Ligę (8. "nowa" edycja) - pula nagród: 6 000

WEJDŹ DO GRY

Co rzuca się w oczy jako pierwsze przy odwiedzianach u Wygraj Ligę? Niestety... pula nagród. Ta, która jeszcze rok temu wynosiła dwadzieścia pięć tysięcy, teraz straszy już zaledwie szóstką z przodu - i nie, nie chodzi o sześćdziesiąt tysięcy, ale zaledwie o sześć. Ile dla zwycięzcy? Odejmijcie jedno zero z tyłu, a się dowiecie...

600 złotych za zajęcie pierwszego miejsca to najniższa nagroda główna w historii WL. Jest to zaskakujący regres, zwłaszcza mając na uwadze rozmach, z jakim sport.pl prowadzi kampanię marketingową swojej gry. Do rywalizacji zapraszani są znani piłkarze, m.in. Sebastian Mila, Patryk Lipski, Bartosz Kapustka, Jakub Rzeźniczak i Tomasz Hołota, a także Mateusz Klich i Marcin Krzywicki. Sam portal tradycyjnie wydaje długą liczbę artykułów promujących WL - jednak nawet te zabiegi mogą nie pomóc grze przy tak niskich nagrodach. Niestety, tradycyjne problemy ze znalezieniem sponsorów dotknęły także najbardziej rozpoznawalną markę "piłkarzyków".

Wraca Ekstraklasa i "Wygraj Ligę"! Zostań Prezesem i zbuduj własną drużynę

Zbuduj Drużynę i Wygraj Ligę. To przyda się na starcie!

Poradnik dla początkujących. Jak stworzyć drużynę?

Co nowego w wiosennej edycji?

Zmierz się z gwiazdami Ekstraklasy w Wygraj Ligę!

Wygraj Ligę. Kogo warto wziąć do składu?

Kamil Herman, Maciej Kopczyński: Co dwie głowy to nie jedna

Daniel Markiewicz: nazwiska zagrają

Co nowego? Poza oczywistą zmianą na minus - niewiele. Od teraz asysty przy bramkach samobójczych również będą punktowane, poza tym do listy transferowej dodano punkty piłkarzy z poprzedniej edycji - wzorem Fantasy Premier League. Na największy plus należy zaliczyć zachowanie danych menedżerów z jesieni.

Standardowy deadline w grze to piątek, 18:00.

Na plus:

- dużo nagradzanych klasyfikacji i pucharów,

- dobra reklama i sensowni ludzie, z którymi można pograć,

- Klasyfikacja Bez Sponsorów,

- opcja Pucharu Ligi Prywatnej,

- ligi specjalne, uruchamiane w trakcie rundy.

- mocna kampania promocyjna,

- w tym roku dopracowana, wymagająca lista transferowa.

Na minus:

- bardzo obniżone nagrody,

- możliwość gry dwójką obrońców,

- przy miejscach ex aequo od razu decyduje Reguła Pierwszeństwa,

- trochę drętwy interfejs.

 

źródło: WP.PL

Fantasy Liga (11. edycja) - pula nagród: 5 000

WEJDŹ DO GRY

Menedżer WP.PL, który początkowo przejął schedę po agorowych Piłkarzykach, jest od jakiegoś czasu po lekkim liftingu wizualnym, ale nic poza tym. Pula nagród to nadal pięć tysięcy złotych, z czego tysiąc zgarnia zwycięzca (i tak więcej niż w WL). Fantasy Liga oferuje zdecydowanie mniej klasyfikacji z nagrodami, ale też zarazem najbardziej klasyczną rozgrywkę bez udziwnień. Wielu prezesów na pewno po raz kolejny wybierze FL właśnie ze względu na to i trudno się temu sentymentowi dziwić.

Standardowy deadline w grze to piątek, 18:00.

Na plus:

- nowy, równie prosty i szybki interfejs,

- jeden e-mail na osobę - brak "hurtowników",

- jedyna w swoim rodzaju SUPERLIGA,

- spora liczba wiernych graczy,

- budżet klubowy, przy którym trzeba się choć trochę nagimnastykować,

- nowe kierownictwo daje nadzieję na jakiś rozwój w przyszłości.

Na minus:

- najniższa pula nagród,

- słabiutka promocja gry.

 

źródło: ustawlige.com

Ustaw Ligę (5. edycja) - pula nagród: 18 000

WEJDŹ DO GRY

Pula nagród na Weszło! także pomalutku maleje. Z trzydziestu tysięcy zrobiło się dwadzieścia, z dwudziestu z kolei osiemnaście, z czego i tak większa część to kasa u bukmacherów lub vouchery. I ta nagroda główna... 300 złotych dla najlepszego prezesa na przekroju całej rundy brzmi jak ponury żart, ale niestety nim nie jest. 

O Ustaw Ligę pisałem w zeszłym roku, że wszystko w tej grze jest fajnie, ale tylko do momentu, gdy redakcja właduje taki bonus jednemu piłkarzowi (dodani lub ujemny), że albo my polecimy pięć tysięcy miejsc w dół, albo czołowa setka odjedzie nam o lata świetlne. Nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:45.

Wiesz, że Ekstraklasa za pasem, skoro wraca Ustaw Ligę!

Jak co wtorek... Krzysztof Stanowski

Kogo kupiłem w Ustaw Ligę i dlaczego? Kogo nie kupiłem i nie kupię? #1

Kogo kupiłem w Ustaw Ligę i dlaczego? Kogo nie kupiłem i nie kupię? #2

Nie dla Hlouska, nie dla Cetnarskiego - za nich Możdżeń i Kucharczyk

Nie tylko kasa do wygrania - ligi prywatne w Ustaw Ligę

Szczepaniak, Lipski i inni opowiadają nam o swoich składach!

Na plus:

- rzetelne zmiany cen,

- ligi prywatne head-to-head,

- punkty za podania kluczowe,

- klasyfikacje sponsorów,

- piłkarze T-ME grający i zakładający ligi z nagrodami,

- teksty i podsumowania na weszlo.com.

Na minus:

- nagroda główna to ponury żart,

- deadline kwadrans przed startem kolejki - czasem właśnie tyle człowiekowi brakuje,

- dodatnie i ujemne punkty za oceny Weszło! - nigdy nie będą w 100% obiektywne,

- dodatnie punkty dla plusów meczu i kolejki - niepotrzebne dublowanie bonusów.

 

źródło: fantasyekstraklasa.blog.pl

Fantasy Ekstraklasa (2. edycja [wiosna]) - pula nagród: 5 000 + inne

WEJDŹ DO GRY

Znów muszę się powtarzać, ale nie mam wyjścia, gdy gra generalnie się nie zmienia, a jeśli już, to na gorsze. Niestety, ale Fantasy Ekstraklasa.tv również straciła swój rozmach - jak na grę posiadającą oficjalne wsparcie ligi, prezentuje się ona obecnie trochę ubogo. Pisałem już o braku podziału na edycje jesienną i wiosenną - na wiosnę klasyfikacja generalne zostaje zachowana i gra toczy się dalej, co praktycznie wyklucza 80% menedżerów z rywalizacji o nagrody. A jest jeszcze o co walczyć, bo wygrać można dwa i pół tysiąca złotych plus kilka bonusów, co naprawdę wygląda nieźle na tle konkurencji. Niestety, samo Fantasy reklamuje się w tej edycji kiepsko, technicznie i graficznie strona jest od jakiegoś czas niedopracowana, a w tekstach pojawiają się proste błędy. Brakuje także wiadomości na temat klasyfikacji wiosny czy Pucharu - naprawdę trudno nie oprzeć się wrażeniu, że organizator sam stracił zainteresowanie swoim dziełem.

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:55.

Na plus:

- 2 500 złotych dla laureata, czyli nadal sporo,

- 1 500 i 1 000 zł dla reszty podium,

Na minus:

- trwa cały sezon, czyli trochę bez sensu,

- nowi gracze są na straconej pozycji w walce o najwyższe nagrody,

- brak informacji o wysokości nagród w kl. wiosny i pucharze,

- deadline pięć minut przed kolejką - w sam raz, żeby o tym kiedyś zapomnieć.

 

źródło: sts.pl

STS Ekstraklasa (3. edycja) - pula nagród: 50 000

WEJDŹ DO GRY

STS, najwiekszy legalny bukmacher w Polsce, nie przestaje szaleć. Nie dość, że wchodzi w sponsoring kolejnych polskich drużyn (Reprezentacja, Lech, teraz Podbeskidzie...), to w dodatku jako jedyny utrzymuje swoją grę na równym, wysokim poziomie. Mówiąc wprost - hajs się zgadza. Zgadza się także liczba drużyn w konkursie, która rośnie z edycji na edycję - do starszych gier jeszcze trochę brakuje, ale już jest nieźle. Być może STS powinien rozważyć założenie kont na FB i TT osobno dla gry.

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:55.

Na plus:

- 5 tys. dla zwycięzcy, 2 tys. dla drugiego miejsca, 1 tys. dla trzeciego - nieźle!

- sprawdzony silnik, bez żadnego wydziwiania.

Na minus:

- brak osobnego konta Facebook dla gry - przydałoby się,

- jeśli nie grasz za pomocą konta w STS, walczysz tylko o nagrody w w kl. generalnej,

- wszystkie pozostałe nagrody są w postaci voucherów dla kont w STS...

- ...więc jeśli nie grasz u buka, to te nagrody stają się mniej atrakcyjne,

- brakujące 5 minut, które może nam zepsuć kolejkę.

 - brakujące 5 minut, które może nam zepsuć kolejkę.

 

Fantasy Gol (1. edycja [wiosna]) - pula nagród: 5 000 + 8 000

WEJDŹ DO GRY

Z Fantasy Gol jest trochę dziwna sprawa - istnieje, ale mało kto o tym wie, a jeszcze mniej osób wie, dlaczego. Gra nie różni się technicznie niczym od reszty, nie bardzo wiadomo też, w czyim imieniu jest organizowana. Ma swoje wady (trwa cały sezon, a punktację chyba ktoś pomnożył x10), jak i zalety (przyzwoite nagrody, bardzo ładny layout). 

Standardowy deadline w grze to piątek, 17:50.

Na plus:

- tysiąc dla zwycięzcy to nieźle jak na skromną grę,

- bardzo ładny interfejs.

Na minus:

- rywalizacja trwa cały sezon,

- punktacja z kosmosu,

- deadline 10 minut przed startem kolejki.

 

Jeśli nie macie czasu na wszystkie gry, a chcecie powalczyć o nagrody... na koniec mam dla Was małe podsumowanie (stan na 12.02.16):

Wygraj Ligę                   pula 6 000       34 tysiące drużyn (+21 przez ostatni rok)

Fantasy Liga                   pula 5 000         18 tysięcy drużyn (-3)

Ustaw Ligę                     pula 18 000        28 tysięcy drużyn (+8)

Fantasy Ekstraklasa     pula 5 000       38 tysięcy drużyn (+20)

STS Ekstraklasa            pula 50 000        10 tysięcy drużyn (+7)

Fantasy Gol                 pula 13 000        2,3 tysiąca drużyn

Wnioski? Liczba graczy rośnie, a nagrody maleją. Nadal najbardziej opłacalna jest rywalizacja w STS, gdzie przy najmniejszej konkurencji można wygrać najwyższe nagrody. Na uwagę zasługują też tegoroczne wyniki Wygraj Ligę i Fantasy Ekstraklasy, które są jednymi z najwyższych w ostatnich latach. Zwłaszcza ta druga zdradza swój niewykorzystany potencjał.

Jeśli w jakiś sposób pomogłem Ci tym artykułem, możesz odwdzięczyć się, dołączając do mojej ligi Piłkarzyki 07. Kody dostępu do każdej z gier znajdziesz na naszym forum. Z góry dzięki!

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 38