Kategorie: Wszystkie | Futbol | Gry | Inne sporty | Książki | Pozostałe
RSS
czwartek, 24 lutego 2011
Liga Mistrzów bez szaleństw [wtorek]
Europejskie wojaże Lecha, terminarz Ligi Mistrzów i telewizyjne wymogi w naszej Ekstraklasie sprawiają, że jedynym dniem odpoczynku od futbolu jest znienawidzony dla wielu poniedziałek. W przyszłym sezonie jednak nawet on zostanie zajęty przez jeden mecz ligowy – tym samym czekają nas tygodnie, w których piłka nożna będzie prześladować polskich kibiców okrągły tydzień. W oczekiwaniu na dzisiejszy bój Kolejorza przemyślałem sobie nieco wydarzenia z ostatnich dwóch dni, kiedy miłośnicy futbolowych uczt zasiadają przed telewizorem, dopingując usilnie faworyzowane przez siebie drużyny. Dzisiejsza część powinna zostać co prawda opublikowana wczoraj, jednak złośliwość rzeczy martwych na to nie pozwoliła. Tak czy inaczej, zapraszam do lektury.
niedziela, 20 lutego 2011
Legia Cudzoziemska i Wieża Wawel
Gdy dowiedziałem się wczoraj, że Michal Hubnik strzelił w swoim debiucie w barwach Legii dwie bramki, od razu naszło mnie na przemyślenia odnośnie strategii transferowych dwóch, jakby nie patrzeć, najlepszych polskich klubów w historii – wspomnianego klubu z Warszawy oraz krakowskiej Wisły. Im dłużej obserwuję bowiem polityki kadrowe obu drużyn, tym bardziej oczom nie wierzę, jak różne mogą być one po okresie, kiedy zespoły ze starej i nowej stolicy popełniały w kółko te same błędy, kierując się oszczędnością i sprowadzając piłkarzy niemal na oślep. Wydaje się jednak, że ich prezesi postępują teraz – mimo różnic w tymże postępowaniu – w sposób bardziej roztropny, minimalizując ryzyko pomyłki. Czyja metoda wygląda rozsądniej i kto wyjdzie na zimowym oknie lepiej?
piątek, 18 lutego 2011
Bo śnieg
Dla kibica pięknego futbolu, żywiołowych akcji, a także ogólnie mocnych wrażeń, wczorajsze 90 minut w Poznaniu musiało stanowić drogę przez mękę. Piłkarze jeździli wślizgami po murawie jak bolidy Formuły 1, piłka zataczała w miejscu piruety w stylu łyżwiarzy figurowych, a samo tempo spotkania zbliżone było niestety do meczu snookera. Jednocześnie nie ma chyba osoby, która na przebieg wczorajszych wydarzeń mogłaby narzekać. Z nudnego i zachowawczego meczu Lechowi Poznań udało się wycisnąć wszelkie soki – jednobramkowe zwycięstwo bez straty gola na własnym terenie, po dosłownie jedynej klarownej akcji w całych zawodach. Trzeba się z tego cieszyć i docenić uśmiech losu, bo warunki do gry wcale nie musiały okazać się dla nas takie łaskawe.
czwartek, 17 lutego 2011
Lech musi dać radę!
Po wczorajszym wieczorze odczuwam lekkie łechtanie swojej próżności, ale w końcu nic tak nie buduje człowieka na duchu jak świadomość, że miał rację. Arsenal pokonał Barcelonę – co prawda nie ustrzegł się błędów, w konsekwencji czego dalej jego położenie przed meczem rewanżowym jest skomplikowane do opisania. Tak samo, jak skomplikowana wydaje się sytuacja Lecha Poznań, na którego dzisiejsze spotkanie oczekiwaliśmy całą przerwę zimową. O ile powodzenie drużyny Szczęsnego traktuję raczej w kategoriach miłej ciekawostki, o tyle już w dzisiejszą konfrontację Kolejorza będę psychicznie zaangażowany tak mocno, jak to tylko możliwe. Domyślam się, że poza mną to samo uczucie będzie dziś przed telewizorami ekspresyjnie okazywać kilka milionów Polaków, zwłaszcza w obliczu szansy, przed jaką Lech stoi. Tak słabego rywala polski klub na wiosnę nie miał już bowiem od dawien dawna.
środa, 16 lutego 2011
Ciężki los kanoniera
Dzisiejszy pojedynek Wojciecha Szczęsnego z Leo Messim już od dłuższego czasu elektryzuje kibiców piłkarskich w całej Polsce. W końcu niecodziennie zdarza się, aby umiejętności naszego bramkarza mógł przetestować na zupełnie poważnie najlepszy piłkarz minionego roku. Niecodziennie zdarza się też, żeby bramkarz ten miał przed sobą grupę odpowiedzialnych facetów, z którymi owocna współpraca może przynieść sukces. W zeszłym roku Arsenal dał sobie wbić na własnym terenie dwa gole, oba stracone w identyczny sposób, wynikające z pogiętej linii spalonego i kiepskiej dyspozycji bramkarza. Ale dzisiaj nie będzie na płycie boiska ani Manuela Almunii, ani Zlatana Ibrahimovica – będzie za to tradycyjna Barcelona, a także bogatszy o doświadczenia z zeszłego roku Arsenal. Tabula rasa, nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte, wszystko w nogach zawodników.